Pistolet do malowania ścian elektryczny

Pistolet do malowania ścian elektryczny to nie duży gadżet, który jest bardzo przydatny podczas małych i tych większych remontów. To właśnie dzięki niemu farba zostaje równomiernie nałożona na każdą ścianę. A my oszczędzamy wiele czasu. Zatem wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, a nawet można by rzec, że to całkiem fajny prezent, który może spodobać się nie jednemu solenizantowi.

Ale nie każdy zna się na rzeczy. Dlatego serdecznie zapraszamy Was do naszego poniższego artykułu. Mamy dla Was ciekawostki i drobne podpowiedzi? Jaki pistolet do malowania ścian elektryczny wybrać? Jakie farby do tego dobrać? Gdzie kupić? Jak używać? Na te i wiele więcej pytań odpowiemy poniżej. Nie ma na co czekać – zajrzyjcie już teraz!

Jak jest zbudowany pistolet do malowania ścian elektryczny?

Pistolet do malowania ścian elektryczny składa się z dyszy, której zadaniem jest rozpylać naszą farbę przez małe otworki w niej. Warto też wybrać zestaw, który posiada osłonkę na dyszy. To ona chroni przed rozbryzgiem farby. Idąc dalej mamy spust do natrysku oraz regulator ciśnienia. Na końcu znajduje się zbiorniczek na farbę. Niektóre modele posiadają też wymienne dysze, które można odpowiednio dopasować według pionowo, poziomi lub wąski strumień natrysku.

Pistolet do malowania ścian elektryczny
Pistolet do malowania ścian elektryczny / Cena, opinie i ranking

Jak działa pistolet do malowania ścian elektryczny?

Pistolet do malowania ścian elektryczny to urządzenie, które służy do malowania ścian. Jednak nie robimy tego za pomocą pędzla czy wałka. Ściany są malowane poprzez rozpylanie, czyli inaczej natryskiwanie farby na daną powierzchnie. Sama farba natomiast znajduje się w specjalnie przeznaczonym do tego zbiorniczku. Jest uwalniana pod wpływem stężonego powietrza poprzez otworki w dyszy, wprost na ścianę.

Zobacz: Nawozy sztuczne wieloskładnikowe

Jaki pistolet do malowania ścian elektryczny wybrać i kupić?

Jeśli zamierzamy kupić pistolet do malowania ścian elektryczny, warto na początek zastanowić się, jak często zamierzamy robić remonty, jak dużą powierzchnię mamy, jakich elementów będziemy potrzebować, a następnie sprawdzić co oferują nam różni producenci. Oto kilka istotnych elementów:

  • dysza – powinna mieć małej wielkości otwory, przez który będzie rozpryskiwać farba, jednak nie mogą być one też zbyt małe. Zwłaszcza, gdy będziemy używać zbyt gęstej farby, mogą się zwyczajnie zapchać. Natomiast zbyt duże otwory będą rozpylać zbyt dużo farby, przez co powstaną zacieki,
  • ciśnienie – to ważny element, więc sprawdźmy przed zakupem, jaką ma moc rozpylania,
  • zbiornik na farbę – warto sprawdzić, jak pojemny jest. A także, gdzie został umieszczony. Najlepiej zdecydować się na taki u góry, gdyż wtedy farba będzie naturalnie spływać do dołu. I mamy pewność, że mniej jej zostanie w zbiorniczku,
  • wydajność – określa nam ile litrów farby zostanie rozpylone na ścianę w czasie jednej minuty.

Jak używać pistoletu do malowania ścian elektrycznego?

Zacznijmy od oceny pomieszczenia. Jeśli nie ma w nich mebli, mamy troszkę mniej pracy. Jeśli są – musimy je zabezpieczyć przed farbą. Następnie musimy przygotować ściany oraz farbę. Te pierwsze należy oczyścić, jeśli jest coś, co mogłoby przeszkodzić w malowaniu. To drugie należy przygotować według wskazówek podanych przez producenta. Zwykle należy ją nieco rozcieńczyć, aby można było użyć metody rozprysku. Przed rozpoczęciem warto wykonać test próbny. To dla pewności, że farba rozłoży się równomiernie.

Nadszedł czas na malowanie, a raczej rozpryskiwanie! Należy jednym ruchem wykonać rozpryskanie w linii prostej, tak aby pokryto równomiernie pewien odcinek ściany. Pamiętajmy, aby zachować odpowiednią odległość, którą podał producent. Wtedy mamy pewność, że farba rozłoży się równomiernie bez zacieków.

Po zakończeniu zabiegu, musimy teraz zająć się pistoletem do malowania ścian elektrycznym. Należy go dokładnie oczyścić, najlepiej wodą lub za pomocą rozpuszczalnika. Tak, aby nie zostały tam resztki farby, które mogłyby zmienić kolor podczas kolejnego malowania. Nie może zostać żadnych resztek! Następnie nasz nowy gadżet chowamy do opakowania, aby się nie zakurzył.

Jaki pistolet do malowania ścian elektryczny
Jaki pistolet do malowania ścian elektryczny wybrać? Opinie, cena i ranking

Jaka farba do pistoletu do malowania ścian elektrycznego?

Jeśli zamierzamy kupić pistolet do malowania ścian elektryczny powinniśmy zastanowić się, jaka farba będzie do niego odpowiednia. To bardzo ważne, by malowanie szło gładko. Choć tak na prawdę sam producent czy kolor nie mają tu znaczenia, tak liczy się jej gęstość. Im będzie ona gęstsza, tym bardziej będą zatykać się otwory. Ale im rzadsza, tym większe ścieki będą spływać. Dlatego powinniśmy dokładni przeczytać instrukcję dołączoną do zestawu. Tam producent podaje optymalne proporcje.

Do znanych producentów farb możemy zaliczyć m. in. Dulux, Decoral, Śnieżka, Beckers, Nobiles i inni. Ale możemy też skorzystać z farb, które są stworzone tylko do metody natryskowej – Tikkurilla. Ich cena nie różni się za bardzo od farb tradycyjnych, mniej więcej 10 zł – 20 zł za litr.

Zobacz też: Maskownice do drzwi przesuwnych

Najlepszy pistolet do malowania ścian elektryczny

Jaki to najlepszy pistolet do malowania ścian elektryczny? Przede wszystkim nie ma jednego modelu. Najlepszy oznacza, że jest on dobrze dobrany do naszych potrzeb. Posiada niezbędne dla nas funkcje i jest dobrej jakości. Warto zapoznać się z instrukcją obsługi, aby móc z wykorzystać cały jego potencjał oraz możliwości. Przed zakupem warto przeczytać także opinie innych użytkowników.

Gdzie kupić pistolet do malowania ścian elektryczny?

Dobry pistolet do malowania ścian elektryczny kupmy w wielu sklepach budowlanych, ale też w sklepach z akcesoriami do remontów. Wtedy modele możemy na żywo porównać. Choć bardzo duży wybór jest w internetowych sklepach. Do polecanych producentów należą: Einhall, Bosch, Topex, Parkside, Dedra i inni. Warto też zajrzeć na ranking pistoletów do malowania ścian pod adresem https://pistoletydomalowania.pl.

Cena pistoletu do malowania ścian elektrycznego

Cena pistoletu do malowania ścian elektrycznego raczej nie powinna nas przerazić. Wszystko zależy od modelu, na jaki się zdecydujemy. Zwykle cena rozpoczyna się około 150 zł – 200 zł. Jednak te z większą pojemnością, czy nieco bardziej wytrzymałe czy z dodatkami mogą kosztować między 300 zł- 400 zł nawet. Ale wybór należy do nas.

Najlepszy pistolet do malowania ścian elektryczny
Najlepszy pistolet do malowania ścian elektryczny

Pistolet do malowania ścian elektryczny – opinie

Czy uważacie, że pistolet do malowania ścian elektryczny to dobre rozwiązanie? To całkiem przydatny gadżet czy niekoniecznie? Sprawdza się na każdego rodzaju ścianie i na każdej wielkości pomieszczenia? A może macie jakieś zastrzeżenia? Na jaki model się zdecydowaliście, czy może dopiero myślicie nad zakupem? Co Was przekonało do zakupu lub wręcz przeciwnie, co Was zniechęciło? Jesteśmy bardzo ciekawi. Każdą osobę, która ma ochotę podzielić się z nami doświadczeniem i opinią zapraszamy do sekcji komentarzy!

Sprawdź: 5 najnowszych trendów w urządzaniu wnętrz

Pistolet do malowania ścian elektryczny / Ranking najlepszych

Wiele osób nie lubi remontów, gdyż zwykle jest z tym dużo pracy i kłopotów. Jednak od dziś remont może stać się czymś przyjemnym, szybkim i niebrudzącym. Jak? Koniecznie sprawdźcie nasz ranking najlepszych pistoletów do malowania ścian elektrycznych i wybierzcie coś dla siebie. To produkty, które ułatwią nam każdy remont, a poniżej możecie porównać ich parametry oraz ceny. Zapraszamy!

Dodaj opinie na forum