Maskownice do drzwi przesuwnych

Maskownice do drzwi przesuwnych to bardzo ważny element, jeśli chodzi o eleganckie wykończenie drzwi.
Powinny się one znaleźć wszędzie tam, gdzie potrzeba funkcji dekoracyjnej, lub konstrukcyjnej. Nie tylko zatem ozdobią, ale i będą praktyczne.
Ponadto, te najlepsze mają walor wytrzymałości i estetycznego wykończenia i przydadzą się zawsze podczas montażu ścianek działowych.
W zestawie bardzo często można dostać komplet niezbędnych wręcz komponentów, jakie na pewno odnajdą swoją potrzebę podczas urządzania mieszkania.
Maskownice do drzwi przesuwnych przeznaczone są do montażu między prowadnicą, a ścianą.
Bez obaw o efekty, ponieważ dziś na rynku działa wielu fachowców, jacy estetycznie i solidnie zabudują przestrzeń Twojego domu.

Zobacz, jak i przekonaj się, czy warto?

Maskownice do drzwi przesuwnych – co trzeba wiedzieć?

Maskownice do drzwi przesuwnych – jeśli oczywiście zostaną wykonane z wysokiej jakości materiałów – mogą nam służyć długie lata.

I o to chodzi!

Taki sprzęt powstał przede wszystkim z myślą o potrzebach mieszkaniowych, gdzie nie ma miejsca na tradycyjne rozwiązania.
Podczas rozważań, zwykle mamy do wyboru opcje całego systemu przesuwnego, wraz ze skrzydłem.
Taki sposób montażu drzwi może nam pozwolić zamontowanie prowadnicy i skrzydła łatwo i bez ingerencji w ścianę.
I właśnie w skład systemu przesuwnego często wchodzą też maskownice do drzwi przesuwnych. Można zatem zakupić albo cały komplet, albo wybrane elementy.
Teraz, jak już wiesz, co nie co o takich systemach drzwi, warto, abyś poznał najważniejsze informacje odnośnie ich wyboru.

Maskownice do drzwi przesuwnych
Maskownice do drzwi przesuwnych

Maskownice do drzwi przesuwnych – jakie wybrać?

Głównym zadaniem maskownicy do drzwi przesuwnych jest zakrycie miejsca połączenia futryny ze ścianą, co pozwala schować nieatrakcyjne skutki remontu.
W ten sposób wpływają one na estetykę drzwi oraz pełnią rolę praktyczną w domu, jako że kurz nie osadza się w szczelinach.
Po to, aby jednak owa estetyka została zachowana, dobrze by maskownica do drzwi przesuwnych była dopasowana pod kątem materiału do drzwi, co da spójną aranżację.
W tej kwestii można także zapytać o ozdobne elementy, co na pewno doda wnętrzu uroku, a takie opcje są także dostępne na rynku.
Zobacz zatem, co warto wiedzieć o maskownicach do drzwi przesuwnych przed ich zakupem.

Maskownice do drzwi przesuwnych – parametry

Przed zakupem maskownic do drzwi przesuwnych warto poznać najpierw bliżej ich parametry, co pomoże dokonać lepszego wyboru.

Oto kluczowe cechy:

 1. Parametry logistyczne (szerokość, wysokość, długość, waga)
 2. Parametry techniczne i użytkowe (skład zestawu, instrukcja montażu)
 3. Parametry indywidualne (rodzaj, EAN, marka, seria, gwarancja, numer referencyjny)
 4. Parametry fizyczne i wizualne (materiał, kolor)

Maskownice do drzwi przesuwnych mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium.
Z kolei ich zamocowanie do szkła wymaga już pewnych wycięć w tafli, a na rynku można spotkać zarówno akcesoria przeznaczone do użytku o dużej wilgotności, jak i w tradycyjnych warunkach.
Przed wyborem tego elementu konstrukcji drzwi warto jednak najpierw zastanowić się, gdzie mają one zostać umieszczone, by nie zaburzyć stylu pomieszczenia i być funkcjonalnymi.
Niemniej jednak można w ofercie producentów znaleźć akcesoria „szyte na miarę”, czyli uniwersalne i komponujące się z każdym wystrojem wnętrz.

A zatem teraz już chyba wiesz, o co pytać?

Przejdźmy zatem dalej!

Maskownice do drzwi przesuwnych – zalety i funkcje

Maskownice do drzwi przesuwnych, tak jak cała ta aranżacja cieszą się rosnącą popularnością.
Wynika to z oszczędności miejsca i ich ładnej prezencji, a także kojarzą się z nowoczesnością i elegancją.
Systemy takie stosowane są głównie do lekkich konstrukcji, a maskownica do drzwi przesuwnych zwykle pokryta zostaje sklejką, lub okleiną, najlepiej pasującą do montowanych drzwi.

Kluczowe zalety takich rozwiązań to:

 • Oszczędność miejsca i większe możliwości
 • Podział wnętrza
 • Łatwy montaż
 • Klimat i nastrój

Przez wzgląd na to, że maskownice do drzwi przesuwnych są poprzez nie montowane wzdłuż ściany, tym samym nie tracimy wolnej przestrzeni, szczególnie w małych mieszkaniach.
Na tym etapie mogą też pojawić się jednak pewne komplikacje, o jakich warto wiedzieć, zanim podejmiemy decyzję o montażu maskownicy do drzwi przesuwnych.
Mogą to być aranżacje wzdłuż ściany (brak możliwości umieszczenia czegoś na ścianie), a także niekiedy problem z dopasowaniem do reszty domu, choć to dobry architekt bez problemu rozwiąże.
Można wskazać też na jeszcze jedną wadę: brak całkowitej szczelności i izolacji. Niemiej jednak zalety maskownic do drzwi przesuwnych i całego systemu wydają się przeważać, gdyż niedogodności można szybko pokonać.

Jakie Maskownice do drzwi przesuwnych
Jakie Maskownice do drzwi przesuwnych

Maskownice do drzwi przesuwnych – estetyka

Maskownice do drzwi przesuwnych nadają się idealnie do każdej przestrzeni, mniejszej, większej, prywatnej, publicznej.
Z powodzeniem bowiem takie rozwiązania są dopasowywane do małych mieszkań, gdzie brak miejsca na zamknięcie łazienki, garderoby, czy korytarza.
Z fantazją znajdują też zastosowanie, jako elementy zamykające w różnego typu restauracjach, hotelach, pensjonatach i ośrodkach SPA.
I właśnie maskownice do drzwi przesuwnych stanowią nieodłączny element konstrukcji, by efekt był estetyczny.

Rezultaty, jakie można dodatkowo osiągnąć to:

 1. Optyczne rozświetlenie
 2. Powiększenie
 3. Niekonwencjonalny podział wnętrza
 4. Oddzielenie przestrzeni

Taka konstrukcja idealnie bowiem oddzieli jadalnie od kuchni, czy salonu, gabinetu oraz sypialni.
Popularna forma montażu maskownic do drzwi przesuwnych znajduje zastosowanie też w przypadku szaf i garderób, i naprawdę można znaleźć wiele sposobów na ich atrakcyjny wygląd.

Jakie maskownice do drzwi przesuwnych będą najlepsze?

Jeśli Twoje wnętrze jest skupione na systemie ozdób, to może właśnie okazać się potrzebna maskownica do drzwi przesuwnych.
Dzieje się tak przede wszystkim, gdy systemy naścienne nie są atrakcyjne wizualnie i potrzebują „pomocy” fachowca.
Gdy tylko wybierzemy dobrej jakości maskownice do drzwi przesuwnych, to posłużą nam wiele lat i będą wciąż trendy.
W tej kwestii można bowiem postawić na funkcjonalność, estetykę i efektowność. Mamy też na rynku bardzo szeroki dostęp do materiałów pasujących do takich nowoczesnych rozwiązań.
Systemy drzwi przesuwnych wewnątrz ściennych mogą być z kolei całkowicie niewidoczne, dają opcję dowolnej aranżacji i gwarantują lepsze wyciszenie.
Jak więc widać maskownice do drzwi przesuwnych wraz z całą konstrukcją mogą doskonale wpisać się w każde wnętrze.

Cena maskownic do drzwi przesuwnych

Zdarza się, że maskownice do drzwi przesuwnych można kupić już za około 150 zł, za zestaw trzech sztuk.
Jest to jednak cena orientacyjna, gdyż zależy ona zwykle od jakości, parametrów, marki, czy dodatkowego montażu.
W ten bowiem sposób nie zawsze trzeba podaną cenę traktować jako ostateczną, ponieważ czasem może dojść jeszcze koszt przesyłki lub montażu.
Niemniej jednak jest to już jakaś cena wyjściowa, a dla porównania można jeszcze tylko dodać, że inne przedziały cenowe to np.: np. od 200 zł – 400 zł za sztukę.
Wszystko zależy zatem od aktualnych promocji w danych sklepach i precyzji wykonania, co stanowi zwykle o znanym producencie maskownic do drzwi przesuwnych.

Gdzie kupić maskownice do drzwi przesuwnych?

Maskownice do drzwi przesuwnych można kupić bez problemu w internecie, gdyż mamy całą masę sklepów online, jakie z przyjemnością podejmą się takiego wyzwania.
Jeśli zatem masz już swoje wymarzone drzwi przesuwne i szukasz dla nich „towarzysza”, to dobrze trafiłeś/aś.

W celu zakupu takiego elementu aranżacji wnętrz można także udać się do sklepu meblowego, gdzie sprzedawca na pewno dobierze dla Ciebie idealne rozwiązanie.
Wybór opcji zakupu leży zatem w Twojej gestii, a my możemy tylko wspierać Twoje starania o uczynienie domu bardziej funkcjonalnym i piękniejszym.
Maskownice do drzwi przesuwnych mogą więc odmienić oblicze Twojego wnętrza domu i wydają się nie tylko modnym dodatkiem, ale i praktycznym rozwiązaniem.

Maskownice do drzwi przesuwnych / Ranking najlepszych

Po to, aby ułatwić Ci wybór dobrej maskownicy do drzwi przesuwnych, proponujemy, abyś zobaczył/a nasze zestawienie najlepszych rozwiązań w tym zakresie. Oto one:

Dodaj opinie na forum