5 najnowszych trendów w urządzaniu wnętrz

Trendy w aranżacjach wnętrz nie zmieniają się tak szybko, jak na przykład moda na ubrania. Jednak i tutaj przynajmniej raz w roku pojawiają się nowości, które pozwalają nam odświeżyć swoje stylizacje.

Niekiedy polegają one na wprowadzeniu żywszych kolorów, a innym znów razem – na stonowaniu swojej aranżacji i jej uproszczeniu. Dla wszystkich tych, którzy zamierzają się dopiero urządzić. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby coś zmienić w swoim domu lub mieszkaniu. A także dla wszystkich tych, których interesuje, „co w trawie piszczy”. Dla tych wszystkich powstał ten wpis. Oto 5 najnowszych trendów w urządzaniu wnętrz.

Najmodniejsze kolory w aranżacji wnętrz

Już od dłuższego czasu nie opuszczają nas trendy hołdujące bielom i szarościom we wnętrzach. I trudno dziwić się takim upodobaniom, ponieważ w sklepach znajdziemy mnóstwo odcieni, zarówno bieli, jak i szarości, dzięki którym możemy stworzyć niezwykle klimatyczne aranżacje. Jeśli jednak zależy nam na tym, by od czasu do czasu odświeżyć swoją stylizację akcentem kolorystycznym, to doskonale! Najmodniejsze obecnie kolory to: classic blue, karmelowy spiced honey, pomarańczowy, brzoskwiniowy i morelowy. Ponadto, z bielą i z szarością doskonale będą się komponowały kolory kamieni szlachetnych, turkus, szmaragd, szafir, ametyst czy rubin. Trendy kolorystyczne obejmują także delikatny, pudrowy róż, kolor czekolady i kawy z mlekiem.

Najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz – meble

Choć w ostatnim czasie przyzwyczailiśmy się do mebli w stylu minimalistycznym i skandynawskim, słynących z prostoty i minimalizmu, obecnie wygląda na to, że na salony wchodzą zupełnie inne trendy. Najmodniejsze meble to te o obłych kształtach, z zaokrąglonymi tapicerkami foteli i kanap, z giętymi nóżkami. Podstawy mebli powinny być chromowane, złote lub mosiężne albo… wybieramy meble bez nóżek, przysadziste.

Najnowsze trendy w płytkach

Wykańczając łazienkę czy kuchnię płytkami, robimy to z myślą, że następny taki remont czeka nas dopiero za kilka lat. Jakie więc wybrać kafelki, by z jednej strony zbyt szybko nam się nie znudziły, ale też, by nie raziły kolorem ani formą?

Oto kilka najmodniejszych propozycji:

 • Ręcznie robione kafelki o niezwykłych formatach i naturalnych barwach,
 • Mozaika z metalizującą powłoką,
 • Kafle 3D,
 • Trójkątne płytki,
 • Cegiełka,
 • Kafelki z niesymetrycznymi wzorami,
 • Płytki heksagonalne.

Maksymalizm jako najnowszy trend w urządzaniu wnętrz

Maksymalizm powstał w opozycji do tak modnego w ostatnich latach minimalizmu. Minimalistyczne aranżacje wydają się stonowane, neutralne i uniwersalne, dlatego świetnie się w nich odpoczywa. Jednak, jednocześnie, dość szybko się nudzą. Maksymalizm w aranżacjach wnętrz nie do końca jednak stanowi całkowite zaprzeczenie minimalizmu. To trend, który sprawi przyjemność wszystkim tym, którzy kochają kwiaty i malarskie wzory. Nie musi on też oznaczać nadmiaru elementów wyposażenia w domu.

W czym więc wyraża się ten nowy, maksymalistyczny trend?

 1. W ogromnych, kwiatowych wzorach na dywanach, tapetach i narzutach,
 2. W motywach kwiatowych na tkaninach i kafelkach,
 3. W niesymetrycznych, geometrycznych wzorach,
 4. W ciemnych, a jednocześnie jakby przyprószonych kolorach.

Najnowsze trendy w aranżacji kuchni

Najnowsze trendy w urządzaniu kuchni mówią jasno: meble kuchenne powinny być kolorowe (i trudno oprzeć się tu wrażeniu, że trend ten jest małym ukłonem w stronę amerykańskich filmów nawiązujących do lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych). Jeśli więc chcemy wystylizować swoją kuchnię na retro, ale jednocześnie z nowoczesnymi akcentami, warto pokusić się o meble z frontami w kolorach: seledynowym, jasnobrązowym, beżowym, morelowym, a także bordowym, czarnym lub granatowym. Do tego – najlepiej – drewniany blat kuchenny, a nad nim wspomniane już trójkątne kafelki. Świetny efekt możemy uzyskać, malując ściany na taki sam kolor, w jakim są fronty mebli. Modne jest także łączenie różnych metali, na przykład złota i mosiądzu.

Dodaj opinie na forum